با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز

sort-icon مرتب‌سازی براساس:

پیشنهادی

مناسب‌ترین قیمت

sort-icon

حذف فیلتر ها

در حال حاضر محصول مورد نظر به دلیل تمام شدن فصلش تمام شده است درخواست خود را ثبت کنید تا در زمان موجود شدن کالا به شما اطلاع بدهیم

farmer-icon

هادی حَجی مَمَّدلی

farmer image
location-icon

قائن

farmer-icon

هادی حَجی مَمَّدلی

farmer image
location-icon

قائن

farmer-icon

هادی حَجی مَمَّدلی

farmer image
location-icon

قائن

خرید عسل زعفران ترنجبین

این‌جا می‌تونید عسل زعفران ترنجبین اصل بخرید، شما با خرید عسل زعفران ترنجبین طبیعی از زنبوردار، علاوه بر استفاده از محصول با کیفیت و اصل، به زنبوردار سود بیشتری می‌رسونین و بهش انگیزه میدید که به تولید این محصول با همین کیفیت ادامه بده. همه‌ی عسل‌های کشمون شناسنامه دار هستن و برگه تایید آزمایشگاه دارن. شناسنامه‌‌ی هر عسل شامل خلاصه‌ای از قصه‌ی زندگی زنبوردار و مشخصات کیفی عسله.

 

آشنایی با گیاهانی که شهدشون در این عسل هست

برای تولید عسل زعفران ترنجبین زنبور از ترکیبی از شهد گل‌های مختلف تغذیه می‌کنه ولی به دلیل مقدار بیشتر شهد گل ترنجبین و زعفران در این عسل، بهش عسل زعفران ترنجبین گفته میشه. زعفران گیاهیه با ارزش اقتصادی بالا که با زحمت زیاد کشت میشه و در اواسط پاییز گل‌های بنفش معطرش باز میشه و قبل از باز شدن باید برداشت بشه تا از کیفیت زعفرانش کم نشه و این باعث میشه برداشت عسل از گل زعفران کار سختی باشه.

ترنجبین شیره‌ی گیاه خارشتره و در پایان فصل گلدهی خارشتر، ترنجبین به صورت شیره از ساقه‌ی گیاه خارشتر خارج میشه و زنبور ازش تغذیه می‌کنه. از جمله خواصی که برای ترنجبین گفته میشه و طبق اعتقاد زنبوردارها عسلش هم دارای همین خواصه میشه به موارد زیر اشاره کرد: درمان سنگ کلیه و مثانه، درمان کبد چرب، التیام بخش مجاری تنفسی و درمان سرفه، کاهش تب و عطش، تسکین دردهای معده و روده، مفید برای ناراحتی های قلبی و عروقی، انرژی زا، تقویت سیستم دفاعی بدن، ضد سرطان همچنین گیاه ترنجبین دارای طبع گرم و تره و برای ما ایرانیان که رژیم غذایی روزمره‌ی ما اکثرا طبع سردی داره، بسیار مناسبه.، بنابراین عسل زعفران ترنجبین عسل خاص و ویژه هست. در ایران مناطقی از خراسان این ویژگی رو داره و این عسل کمیاب و خاص هر سال به مقدار بسیار کم در خراسان تولید میشه.

 

ویژگی های عطری و طعمی عسل زعفران ترنجبین

طبق ارزیابی حسی و چشایی انجام شده توسط کارشناس عسل، روی عسل‌های زعفران ترنجبین که در کشمون موجوده،  این عسل در طیف عسل‌های دارای شیرینی نسبتا زیاد قرار می‌گیره، رنگش کهرباییه و طعم غالبش، ترنجبینه اما در اون طعم زعفران هم به خوبی احساس می‌شه.

 

ویژگی‌های ظاهری عسل زعفران ترنجبین

عسل‌هایی که از گیاه‌ ترنجبین به دست میاد دارای رنگ تیره و نسبتا متوسط رس هستند. به این معنا که بعد از مدت‌ی از برداشت در صورتی که گرما نبینن شروع می‌کنن به تشکیل بلورهایی که در اصطلاح به اون‌ها رس بستن گفته میشه.بر خلاف چیزی که اغلب مردم تصور می‌كننـد رس زدن یا رس بستن عسل به معنای رسوب کردن، کریستالیزه شدن، متبلور شدن و کدر شدن عسل از نشانه‌های اصل بودن عسله.  موعد رس زدن هر عسل، با توجه به فاکتورهایی مثل: انواع مواد عسل(مخصوصا گلوکز)، دمای محیط،میزان رطوبت، دیاستاز و نوع گل و گیاه و غیره می تونه متفاوت باشه.

 

امکان تغییر جزئی در رنگ و حالت عسل

همه‌ی عسل‌های طبیعی در اثر شرایط محیطی ممکنه تغییر رنگ و حالت بدن و تیره‌تر یا روشن‌تر از تصویری که در سایت می‌بینید بشن. یا حالت فیزیکی‌شون کمی تغییر کنه و جامدتر بشن. اول این‌که مطمئن باشید این تغییر رنگ و حالت هیچ تاثیری روی طعم و عطر و خواص عسل نداره و دوم این‌که می‌خوایم مطمئن باشید که عکس هر محصول دقیقا همون محصوله و بدون ویرایش در سایت قرار می‌گیره و تفاوت رنگ یا حالت عسل بخاطر تغییراتش در طول زمانه که بعد از بسته‌بندی اتفاق افتاده.

 

مزایای خرید عسل زعفران ترنجبین از کشمون

عسل زعفران ترنجبین مثل بقیه‌ی محصولات کشمون، شناسنامه‌داره و توسط آزمایشگاه‌های معتبر تایید شده، این نتیجه‌ی آزمایش رو در صفحه‌ی عسل هر زنبوردار می‌تونید ببینید و خلاصه‌ش هم در شناسنامه‌ی همراه محصول وجود داره. علاوه‌بر این، کشمون، با نظارت بر کار زنبوردارها به طور منظم، تلاش می‌کنه عسل اصل و مرغوب رو به دست شما برسونه. هر عسل، محصول یک زنبورداره و با عسل زنبوردارهای دیگه قاطی نشده. شما هم با خرید عسلی که مدنظرتونه، می‌تونین به زنبوردار سود بیشتری برسونین و اون‌ها رو تشویق کنید تا همچنان به تولید محصول با کیفیت و اصل ادامه بدن.

 

بستن
whatsapp