با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز

sort-icon مرتب‌سازی براساس:

پیشنهادی

بیشترین کیفیت

مناسب‌ترین قیمت

sort-icon

حذف فیلتر ها

در حال حاضر محصول مورد نظر به دلیل تمام شدن فصلش تمام شده است درخواست خود را ثبت کنید تا در زمان موجود شدن کالا به شما اطلاع بدهیم

farmer-icon

حسین عاملی

farmer image
location-icon

رزدنبل

farmer-icon

سعید جانی

farmer image
location-icon

قائن

farmer-icon

سعید جانی

farmer image
location-icon

قائن

farmer-icon

حسین عاملی

farmer image
location-icon

رزدنبل

خرید عسل خارشتر عناب 

خرید عسل خارشترعناب

داخل هر کندو یه سری قاب وجود داره که موم‌ها داخلشه و زنبورها توی این قاب‌ها کار می‌کنن. بعد از برداشت عسل عناب برخی از قاب‎ها قسمتی از قاب عسل عناب داره و تو قسمت دیگه‌ی قاب، زنبور تخم ریزی کرده، زنبوردار به این قاب ها دست نمیزنه و کوچ می‌کنه به مراتع خارشتر. نهایتا عسلی که از این قاب‌ها برداشت می‌شه عسل خارشترعنابه. البته که در مراتع خارشتر زنبورعسل از گیاهان دیگه هم تغذیه می‌کنه ولی شهد غالب خارشتره.

گیاه خارشتر یک گیاه علفی بوته‌ایه که مقاوم به سرماست، ریشه‌های عمیق داره و به آب کمی نیاز داره و این ویژگی باعث میشه به صورت خودرو تو دشت‌های مناطقی مثل خراسان دربیاد. خارشتر گل‌های قرمز خوش‌رنگی داره که در نیمه‌ی دوم بهار در میاد و زنبورها می‌تونن ازش تغذیه کنن. بنابراین برای تهیه‌ی عسل خارشتر از هیچ گیاه کشت شده‌ای استفاده نمیشه و در نتیجه نیاز به مصرف آب نداره. این ویژگی باعث میشه که عسل خارشتر رو "شگفتی کویر" بدونیم. به دلیل همین ویژگی از هر گونه ماده‌ی شیمیایی هم دور می‌مونه و این یکی دیگه از امتیازات مهم عسل خارشتره.

 

ویژگی های عطری و طعمی عسل خارشترعناب

طبق ارزیابی حسی و چشایی انجام شده توسط کارشناس عسل، روی عسل‌های خارشترعناب که در کشمون موجوده،  این عسل در طیف عسل‌های دارای شیرینی متوسط قرار می‌گیره و عطر پیچیده ای حاصل از شهد خارشتر و عناب داره.

 

ویژگی‌های ظاهری عسل خارشترعناب

به طور کلی رنگ عسل طبیعی با توجه به منطقه‌‌ای که کندو‌ها در آن قرار دارند و گل‌هایی  که زنبور از شهد آن‌ها نوشیده متغیره، عسل خارشترعناب  در طیف رنگی زرد تیره تا قهوه ای روشن قرار می‌گیره چرا که بر اساس میزان شهد عناب این طیف رنگی تغییر می‌کنه به این شکل که هر چقدر شهد عناب بیشتر باشه  رنگ تیره‌تری داره و هر چقدر شهد عناب کمتر باشه رنگ زرد روشن‌تری داره. 

عسل خارشترعناب متوسط رسه و خیلی دیرتر از عسل تک گیاه خارشتر رس می‌بنده ولی به مرور زمان در صورتی که گرما نبینن شروع می‌کنن به تشکیل بلورهایی که در اصطلاح به اون‌ها رس بستن گفته می‌شه. برخلاف چیزی که اغلب مردم تصور می‌كننـد رس زدن یا رس بستن عسل به معنای رسوب کردن، کریستالیزه شدن، متبلور شدن و کدر شدن عسل از نشانه‌های تقلبی بودن عسل نیست. موعد رس زدن هر عسل، با توجه به فاکتورهایی مثل: انواع مواد عسل(مخصوصا گلوکز)، دمای محیط، میزان رطوبت، دیاستاز و نوع گل و گیاه و غیره می‌تونه متفاوت باشه. عسل خارشترعناب  از جمله عسل‌هاییه که به دلیل داشتن ترکیبات ساپونینی در هنگام برداشت کف می‌کنه و کف روی اون کاملا طبیعی و از ویژگی‌های ذاتی این عسله.

مزایای خرید عسل خارشترعناب از کشمون

عسل خارشترعناب مثل بقیه‌ی محصولات کشمون، شناسنامه‌داره و توسط آزمایشگاه‌های معتبر تایید شده، این نتیجه‌ی آزمایش رو در صفحه‌ی عسل هر زنبوردار می‌تونین ببینین و خلاصه‌ش هم تو شناسنامه‌ی همراه محصول وجود داره. علاوه‌بر این، کشمون، با نظارت بر کار زنبوردارها به طور منظم، تلاش می‌کنه عسل اصل و مرغوب رو به دست شما برسونه. هر عسل، محصول یک زنبورداره و با عسل زنبوردارهای دیگه قاطی نشده. شما هم با خرید عسلی که مدنظرتونه، می‌تونین به زنبوردار سود بیشتری برسونین و اون‌ها رو تشویق کنید تا همچنان به تولید محصول با کیفیت و اصل ادامه بدن.
 

بستن
whatsapp