با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز

sort-icon مرتب‌سازی براساس:

پیشنهادی

بیشترین کیفیت

مناسب‌ترین قیمت

sort-icon

حذف فیلتر ها

farmer-icon

علی عاملی

farmer image
location-icon

رزدنبل

خرید عسل کرمی زعفران و پنبه

این‌جا می‌تونید عسل کِرِمی زعفران و پنبه اصل بخرید، شما با خرید عسل کِرِمی زعفران و پنبه طبیعی از زنبوردار، علاوه بر استفاده از محصول با کیفیت و اصل، به زنبوردار سود بیشتری می‌رسونین و بهش انگیزه میدید که به تولید این محصول با همین کیفیت ادامه بده. همه‌ی عسل‌های کشمون شناسنامه دار هستن و برگه تایید آزمایشگاه دارن. شناسنامه‌‌ی هر عسل شامل خلاصه‌ای از قصه‌ی زندگی زنبوردار و مشخصات کیفی عسله.

 

آشنایی با گیاهانی که شهدشون در این عسل هست

برای تولید عسل زعفران و پنبه  زنبور از ترکیبی از شهد گل‌های مختلف تغذیه می‌کنه ولی به دلیل مقدار بیشتر شهد گل پنبه و زعفران در این عسل، بهش عسل زعفران و پنبه گفته میشه. زعفران گیاهیه با ارزش اقتصادی بالا که با زحمت زیاد کشت میشه و در اواسط پاییز گل‌های بنفش معطرش باز میشه و قبل از باز شدن باید برداشت بشه تا از کیفیت زعفرانش کم نشه و این باعث میشه برداشت عسل از گل زعفران کار سختی باشه.گیاه پنبه هم گل‌های بزرگ سفید رنگ زیبا ولی کم عمر داره و در مناطق خشک کشت میشه و فصل گلدهیش از اواخر مرداد تا اواخر مهر هست، بنابراین عسل کِرِمی زعفران و پنبه یک عسل خاص و ویژه‌ی مناطقیه که هر دوی این گیاهان باهم در اون‌جا کشت بشن. در ایران مناطقی از خراسان این ویژگی رو داره و این عسل کمیاب و خاص هر سال به مقدار بسیار کم در خراسان تولید میشه.

 

ویژگی های عطری و طعمی عسل کِرِمی زعفران و پنبه

طبق ارزیابی حسی و چشایی انجام شده توسط کارشناس عسل، روی عسل‌های کرمی زعفران و پنبه که در کشمون موجوده،  این عسل در طیف عسل‌های دارای شیرینی متوسط قرار می‌گیره، رنگش کهرباییه و طعم غالبش، از گل پنبه شکل گرفته اما در اون طعم زعفران هم به خوبی احساس می‌شه.

 

ویژگی‌های ظاهری عسل زعفران و پنبه

عسل‌هایی که از گیاه‌های زعفران و پنبه به دست میاد، دارای رنگ روشن و زودرُس هستند. به این معنا که بعد از مدت‌ کوتاهی از برداشت در صورتی که گرما نبینن شروع می‌کنن به تشکیل بلورهایی که در اصطلاح به اون‌ها رس بستن گفته میشه.بر خلاف چیزی که اغلب مردم تصور می‌كننـد رس زدن یا رس بستن عسل به معنای رسوب کردن، کریستالیزه شدن، متبلور شدن و کدر شدن عسل از نشانه‌های اصل بودن عسله.  موعد رس زدن هر عسل، با توجه به فاکتورهایی مثل: انواع مواد عسل(مخصوصا گلوکز)، دمای محیط،میزان رطوبت، دیاستاز و نوع گل و گیاه و غیره می تونه متفاوت باشه. عسل زعفران و پنبه هم که ترکیبی از شهد هر دو گیاه رو داره کاملا دارای همین دو ویژگیه و هم رنگ روشنی داره و هم زود رس می‌بنده و در اثر رس بستن کمی سفت میشه. عسل زعفران و پنبه در کشمون به شکل هم‌زده در میاد که منجر به رنگ روشن تر و بافت نرم و کرمی‌مانند عسل میشه.

 

امکان تغییر جزئی در رنگ و حالت عسل

همه‌ی عسل‌های طبیعی در اثر شرایط محیطی ممکنه تغییر رنگ و حالت بدن و تیره‌تر یا روشن‌تر از تصویری که در سایت می‌بینید بشن. یا حالت فیزیکی‌شون کمی تغییر کنه و جامدتر بشن. اول این‌که مطمئن باشید این تغییر رنگ و حالت هیچ تاثیری روی طعم و عطر و خواص عسل نداره و دوم این‌که می‌خوایم مطمئن باشید که عکس هر محصول دقیقا همون محصوله و بدون ویرایش در سایت قرار می‌گیره و تفاوت رنگ یا حالت عسل بخاطر تغییراتش در طول زمانه که بعد از بسته‌بندی اتفاق افتاده.

 

چرا به این عسل، کِرِمی گفته میشه؟

همون‌طور که گفته شد، عسل زعفران و پنبه، عسلیه که بعد از رس بستن  کمی سفت میشه و استفاده ازش ممکنه آسون نباشه، برای همین این عسل بعد از رس بستن در یک فرایند مکانیکی هم زده میشه که باعث به دست اومدن یک عسل خوش رنگ و خوش حالت میشه. این عسل که بهش عسل سفید یا عسل هم‌زده هم گفته میشه، یکی از حالت‌های پر طرفدار عسل در سراسر دنیاست. عسل‌های هم‌زده معمولا رنگ روشنی دارند. و این روشنی به این دلیله که موقع هم‌زدن عسل، عسل با مولکول‌های هوا مخلوط میشه و این مخلوط شدن با مولکول‌های هوا باعث میشه که عسل رنگ روشنی پیدا کنه. به خاطر رنگ روشن و حالت کِرِم مانند این عسل‌ها، بهشون عسل کِرِمی گفته میشه.

 

مزایای خرید عسل کِرِمی زعفران و پنبه از کشمون

عسل کِرِمی زعفران و پنبه مثل بقیه‌ی محصولات کشمون، شناسنامه‌داره و توسط آزمایشگاه‌های معتبر تایید شده، این نتیجه‌ی آزمایش رو در صفحه‌ی عسل هر زنبوردار می‌تونید ببینید و خلاصه‌ش هم در شناسنامه‌ی همراه محصول وجود داره. علاوه‌بر این، کشمون، با نظارت بر کار زنبوردارها به طور منظم، تلاش می‌کنه عسل اصل و مرغوب رو به دست شما برسونه. هر عسل، محصول یک زنبورداره و با عسل زنبوردارهای دیگه قاطی نشده. شما هم با خرید عسلی که مدنظرتونه، می‌تونین به زنبوردار سود بیشتری برسونین و اون‌ها رو تشویق کنید تا همچنان به تولید محصول با کیفیت و اصل ادامه بدن.

بستن
whatsapp