sort-icon مرتب‌سازی براساس:

پیشنهادی

بیشترین کیفیت

مناسب‌ترین قیمت

sort-icon

حذف فیلتر ها

در حال حاضر محصول مورد نظر به دلیل تمام شدن فصلش تمام شده است درخواست خود را ثبت کنید تا در زمان موجود شدن کالا به شما اطلاع بدهیم

farmer-icon

خورشید و طلا

farmer image
location-icon

کوهرنگ

farmer-icon

خورشید و طلا

farmer image
location-icon

کوهرنگ

خرید روغن حیوانی بز عشایر

روغن حیوانی بز عشایر

روغن کرمانشاهی، روغن حیوانی یا روغن سفید که از جوشاندن کره‌ی گرفته شده از شیر گاو، گوسفند و بز به دست میاد یک جایگزین سالم و خوشمزه برای روغن‌های پالم‌دار و غیر طبیعی هستش. 

 

مراحل تولید روغن زرد بز 

این محصول توسط عشایر بختیاری تولید میشه، به روغن سفید یا روغن لری هم معروفه. این محصول از شیر خالص بز تهیه شده. عشایر شیر بز رو می دوشن و ازش ماست درست می کنن بعد ماست رو داخل مشک می ریزن و اونقدر می زنن که به دوغ و کره تبدیل میشه. دوغ رو برای درست کردن کشک استفاده می کنن و کره رو دوباره حرارت میدن تا از اون روغن بگیرن. کره بز روی حرارت خیلی ملایم، آروم آروم آب میشه و تبدیل به شاهکاری خوش طعم و مقوی میشه.

 

روغن حیوانی عشایری بز رو چجوری مصرف کنیم؟

یکی از مقوی‌ترین و اصلی‌ترین مواد تشکیل دهنده تغذیه عشایری روغن حیوانی بزه. زندگی عشایری نیازمند بدنی سالم و قویه که بتونه سرما و گرما و فراز و نشیب این سبک زندگی رو به سلامت پشت سر بزاره.

عشایر اون رو هم به عنوان صبحانه و میان وعده به همراه عسل و بقیه لبنیات مصرف می کنن و هم از اون برای پخت و پز غذاهایی مثل آب ترشی (عدس و نخود و سیب و قارچ کوهی)، حلوا، پرزوله، بندوه و توکش استفاده می کنن.

در نتیجه ما هم می تونیم از اون هم برای پخت و پز و هم به عنوان یه جایگزین مقوی به جای کره برای صبحانه و انواع میان وعده ها استفاده کنیم.

روغن زرد بز به عنوان انرژی اصلی عشایر برای طی کردن مسیر سخت کوچ به حساب میاد و بسیار مقویه. اگر شما هم جزو افرادی هستین که یه زندگی پرکار و مشغله دارین این خوشمزه دوست داشتنی، می‌تونه یه صبحانه حسابی مقوی برای شما باشه.

 

نحوه‌ی نگهداری روغن حیوانی بسیار مهمه.

این محصول باید به دور از نور خورشید نگهداری بشه تا سالم و تازه بمونه بنابراین عشایر در سیاه چادرهای خودشون اون رو توی خیک نگه می‌دارن و ما هم برای اینکه شما بتونین کیفیت طبیعی و اصلی این روغن حیوانی اعلا رو بچشین، در کنارش براتون ظرف‌های فلزی خوشگل و نوستالژی گذاشتیم و با عشق برای شما می‌فرستیم تا نوش جان کنین و لذت ببرین.

 

بستن
whatsapp