جعبه هدیه «سوغات جی جی باکلو»

یادگار دوران مادربزرگا

خرید جعبه هدیه «جی جی باکلو»

جعبه هدیه «جی جی باکلو»

یک جعبه مقوایی با طرح‌های زیبا که آدم رو یاد قدیم‌ها می‌ندازه، اون زمون‌ها که مامان بزرگ و پدربزرگ کنار هم می‌نشستن و یک چایی خوش عطر جلومون می‌ذاشتن و ما از گرمی وجودشون و حال هواشون کلی لذت می‌بردیم.

ما تو کشمون قصد داریم اون حال و هوا رو به شما هدیه بدیم، حال هوای مامان بزرگ و پدر بزرگ‌های خراسان جنوبی، این جعبه هدیه قصه گوی فرهنگ یک منطقه ست. فرهنگ یک منطقه، بهترین و با ارزشترین هدیه‌ای که می‌تونیم به هم هدیه بدیم.

تو این جعبه یک عروسک دست ساز وجود داره که خانم‌های محلی هنرمند خراسان جنوبی درستش کردن، همچنین تو این جعبه زعفران، آویشن و گل محمدی گذاشته شده برای ساختن اون حس قشنگ، درست کردن یک دمنوش زعفرانی کنار جی جی باکلو. نوش جونتون

"کو بیا وانشی چای خور، بخور".

ابعاد این جعبه: سانتی متر5*15*23

در این بسته چه چیزهایی هست؟

یک گرم زعفران رشته کامل
یک شیشه آویشن
یک شیشه گل محمدی
عروسک دست ساز

یگ گرم زعفران رشته کامل یک شیشه آویشن یک شیشه گل محمدی عروسک دست ساز

ابعاد این جعبه: 5*15*23

وزن این جعبه: 200 گرم

خرید جعبه هدیه «جی جی باکلو»

فهرست محتویات جعبه هدیه «جی جی باکلو»

بیاین با داستان بزرگ این عروسک کوچک آشنا بشین:

بافنده این عروسک‌های دست ساز، خانمی ساکن یک روستا تو خراسان جنوبی هستش که سرپرست خانوادس.

برای تهیه عروسک از گیاهان خوشبوی کوهی و پارچه های بازیافتی استفاده می شه، لباس عروسک نمادی از پوشش فرهنگی اون منطقس.

ساخت این عروسک بخشی از یک پروژه سازمان ملل UNDP و دولت ایران با هدف ترسیب کربن (ترسیب کربن یعنی رسوب دادن کربن) و ایجاد یک محیط زندگی پایدار برای مردم منطقه بوده. این کار به این روش انجام می ‎شه که با تقویت مراتع منطقه، گیاهان خودرو کربن رو از جو جذب می کنن و تو بافت خودشون نگه می دارن. برای حفظ مراتع، مردم منطقه باید چرای دام خودشون رو محدود می کردن که خوب یعنی دامپروری و درآمد کمتر. چون با این کار می تونستن از محیط زیستشون رو برای آیندگان هم محافظت بکنن. تو این پروژه به زنان منطقه کمک شد که عروسک های بومی و فراموش شده خودشون رو احیا کنن و به این ترتیب برای خودشون درآمد جایگزین ایجاد کنن.

کشمون با افتخار با هدف ایجاد فروش بیشتر برای این زنان هنرمند، از از عروسک‌های تولید شده، تو بعضی از جعبه هدیش استفاده می کنه.

همین الان سفارشتو ثبت کن

برای سفارش و یا درخواست مشاوره شرکتی، شماره موبایل خود را وارد نمایید:

whatsapp